.

Červen 2011

Alfa Romeo 8c

29. června 2011 v 12:41 | Renshi and Kazuka |  Alfa Romeo

Změny loga - Alfa Romeo

29. června 2011 v 12:23 | Renshi and Kazuka |  Alfa Romeo

Pekinéz - info

28. června 2011 v 21:27 | Renshi and Kazuka |  Společenští psi
Pekingský palácový psík (Pekinéz) je malý, vyvážený, podsaditý pejsek, s ohromnou důstojností a kvalitou. Má vzhled malého lva s ostražitým a inteligentním výrazem.
Je to nebojácný, loajální a rezervovaný pejsek, není však bázlivý a ni agresivní.
Hlava je velká, přiměřeně širší, než hluší. Lebka je široká, mezi ušima širší a plochá, se zřetelným stopem, není klenutá, oči jsou posazené poměrně daleko od sebe. Má poněkud placatý profil, s jemně zvednutým nosem, mohutnícím mezi očima. Nos, rty i oční víčka jsou černě zbarveny. Nos má krátký a široký, chřípí velká a otevřená. Vráska, až už nepřetržitá nebo nalomená, by měla sahat od lící ke kořeni nosu v širokém "V", obráceném naruby. Nemělo by však nepříznivě ovlivnit nebo znezřetelnit oči a nos. Pobledlá chřípí nebo příliš silná oční vráska jsou nepřijatelné a měly by být silně penalizovány. Čenich je široký s pevnou sanicí, je posazen do jedné linie s očima. Má vyrovnané rty, které nesmějí ukazovat zuby nebo jazyk. Oči má velké, jasné, kulaté, temné a třpytivé. Uši mají srdcovitý tvar, jsou posazené ve stejné úrovni, jako lebka, nošené blízko u hlavy, jsou dlouhé a hojně pokryté srstí. Krk má krátký a silný. Tělo je také spíše kratší, v přední části je těžší, než v zadní, se zřetelně vyznačeným pasem. Hruď má širokou, zvláště mezi předními nohami je dobře stavěná. Ocas je posazený vysoko, držený pevně, v mírném zakřivení přehozený přes záda. Přední nohy má krátké, silné, dobře stavěné, ramena hladce zapadají do těla, lokty by měly být u těla blízko. Zadní nohy jsou lehčí než přední nohy, z pohledu zezadu jsou přiměřeně blízko u sebe a rovnoběžné. Tlapky má dlouhé a ploché, nejsou zakulacené, přední tlapky jsou mírně natočené směrem ven, zadní tlapky směřují rovně dopředu.Pekingský palácový psík (Pekinéz) je svému pánovi, kterého si však z rodiny vybere sám, velice oddaný. Chová se neuvěřitelně klidně, sebevědomě a důstojně, často odvážně až svéhlavě. Je nadmíru klidným plemenem, téměř vůbec neštěká, k cizím lidem a k dětem se chová rezervovaně. Pekingský palácový psík je dobrým a oddaným přítelem, který však svému pánovi neustále připomíná svoji hrdost a nezávislost.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Čína
Doba vzniku: Starověk
Původní využití: Společník
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 12-13 let

Hmotnost: 3-5,5 kg
Výška: 15-23 cm


Obrázek je z Google.com

Dalmatin - info

28. června 2011 v 21:10 | Renshi and Kazuka |  Společenští psi
Dalmatin je společenský a rodinný pes, který je vhodný pro vycvičení k různým účelům.Je dobře vyvážený, výrazně skvrnitý, silný, svalnatý a aktivní pes. V liniích je souměrný, není hřmotný ani hrubý, dřívější kočárový pes, schopný velké výdrže, vytrvalosti a rychlosti. Délka těla je v poměru k jeho výšce v kohoutku 10:9. Délka lebky je v poměru k délce jeho čenichu 1:1.Hlavu má přiměřeně dlouhou. Lebku má plochou, mezi ušima dosti širokou, dobře ohraničenou spánky, s nepatrnou čelní brázdou, zcela bez vrásek. Kůže nosu je u černo tečkované varianty vždy černá, u játrově tečkované varianty je vždy hnědá. Čenich je dlouhý, silný, nikdy jakoby "ustřižený". Nosní most je rovný a paralelní k horní linii lebky. Rty jsou čisté, dobře přiléhající, nesvěšené. Oči má posazené dosti od sebe, jsou středně velké, zakulacené, jasné, s jiskřivým, inteligentním a ostražitým výrazem. U černě tečkovaných psů jsou tmavě hnědé, u játrově zbavených psů jsou světle hnědé. Oční linky jsou u černě tečkovaných psů černé, u játrově tečkovaných psů jsou játrově hnědé. Uši má posazené dosti vysoko, mírně větší, u základu spíše širší, jsou svěšené u hlavy, postupně se zužují ke kulatému bodu. Krk má dosti dlouhý, hezky klenutý, směrem k hlavě se zužuje. Záda má silná a vyrovnaná, s dobře ohraničeným kohoutkem. Hruď je nepříliš široká, avšak hluboká a prostorná, měla by dosahovat k loktům. Boky má úzké. Břicho je směrem k bedrům zřetelně podkasané. Ocas je u základu silný, směrem ke konci se zužuje, není posazený ani příliš, nízko, ani vysoko, dosahuje přibližně k hleznům, v klidu je nesený svěšený, s poslední třetinou nepatrně zatočenou nahoru. Přední končetiny jsou dokonale rovné. Ramena má mírně šikmá, čistá a svalnatá. Lokty má blízko u těla. Zadeček má kulatý, čistý a svalnatý. Tlapky jsou okrouhlé, kompaktní, s dobře klenutými prsty, polštářky má kulaté a pružné. Drápky jsou u černě tečkovaných psů černé nebo bílé, u játrově tečkovaných psů jsou hnědé nebo bílé. Pohyb je obrovsky volný, chůze je silná, hladká, rytmicky akční, s dlouhými kroky. Dalmatin je nesobecký a přátelský pes. Není plachý nebo váhající, ani nervózní či agresivní. Dobrý hlídač, nebo ochranář z něho tedy nebude. Ve společnosti lidí se cítí moc dobře, je zvědavý na to, co se kolem něho děje. Ke své rodině je velice přítulný. Miluje děti a svému pánovi je velice oddaný.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Balkán, Indie
Doba vzniku: Středoověk
Původní využití: Lov, kočárový pes
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 12-14 let

Hmotnost: 23-25 kg
Výška: 50-61 cm


Obrázek je z Google.com

Mops - info

28. června 2011 v 21:02 | Renshi and Kazuka |  Společenští psi
Mops je plemenem malých společenských psů.Mops je velice dobře stavěný, rozložitý a kvadratický pes. Od jiných malých psů se liší mohutnými zvýrazněnými svaly. Hlavu i lebku má velkou a kulatou, není však jablkovitého tvaru, s krátkým, tupým, kvadratickým čenichem a jasně vyznačenými vráskami. Mops má malý předkus. Oči jsou tmavé, velké, kulaté a lesklé, měkkého a starostlivého výrazu. Uši má malé a tenké, sametově měkké, buď ohnuté do strany (ve tvaru růžového lístku), nebo klopené (knoflíkové), jimž se dává přednost. Krk je silný, lehce klenutý, s lalokem, dostatečně dlouhý, aby umožňoval hrdé nesení hlavy. Končetiny jsou velmi silné, rovné a dobře svalnaté. Tělo je krátké a kompaktní, se širokou hrudí a rovnou zádí. Ocas je vysoko nasazený, maličký, co nejtěsněji zatočený přes hřbet. Mops je nesmírně přátelský pes, vstřícný ke všem lidem, bez stínu nedůvěřivosti či dokonce agresivity. Je roztomile hravý, čilý a veselý. Mops je však zároveň ztělesněním důstojnosti, šarmu a inteligence. Je to povahou šťastný a vyrovnaný pejsek.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Čína
Doba vzniku: Starověk
Původní využití: Společník
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 13-15 let

Hmotnost: 6-8 kg
Výška: 25-28 cm


Obrázek je z Google.com

Čau čau - info

28. června 2011 v 20:49 | Renshi and Kazuka |  Špicové
Velmi staré plemeno, jehož počátky sahají, jak o tom svědčí nálezy starých hliněných figurek, do doby před naším letopočtem. S největší pravděpodobností pochází z Číny, z oblasti Mandžuska. Do Evropy se dostal v roce 1887 a brzy se z něj stal módní pes. Již v roce 1895 byl v Anglii založen klub chovatelů tohoto plemene.Velice svérázná, "orientální" povaha. Samotářského založení, introvert, krajně nedůvěřivý k cizím lidem. I v rodině si většinou sám vybere jednoho člověka, na kterém visí a jemuž je zcela oddán. Navzdory vzhledu plyšového medvídka to není žádný mazlíček pro děti, ale hrdý, důstojný, uzavřený pes.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Čína
Doba vzniku: Pravěk
Původní využití: Strážce, tahání vozíků, potrava, lov
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 11-12 let

Hmotnost: 20-32 kg
Výška: 46-56 cm


Obrázek je z Google.com

Akita Inu - info

28. června 2011 v 20:40 | Renshi and Kazuka |  Špicové
Akita inu je poměrně velký pes s klidnou a vyrovnanou povahou. Akity jsou inteligentní a učenlivé, jejich výchova si však žádá zkušeného chovatele.Akity se původně ve své domovině využívaly k lovu velké zvěře. V Japonsku ale velké zvířeny značně ubylo, tak se pro akity hledalo nové uplatnění. Stali se z nich společníci samurajů a šlechtických rodů. Akity jako symbol věrnosti a statečnosti se zúčastňovaly mnoha obřadů a ceremoniálů. Koncem 19. a začátkem 20. století se těšily velké oblibě psí zápasy, kde akity křížené s těžkými dogovitými psy často hrály hlavní roli. Po zákazu této zrůdné "zábavy" opět zaujaly místo společníků.Dnes ve své vlasti slouží u policie i armády, stále častěji se uplatňují v canisterapii a to dokonce i v České republice. Rychle se učí a mají vynikající čich. V myslivosti se nyní již neuplatňují a byly nahrazeny evropskými loveckými plemeny. Jinak je to všestranné plemeno, vytrvalé a přizpůsobivé. Potřebuje však zkušeného člověka a důslednou výchovu.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Japonsko
Doba vzniku: 17. století
Původní využití: Lov velké zvěře, zápasy
Využití dnes: Společník, služební pes
Průměrná délka života: 10-12 let

Hmotnost: 34-50 kg
Výška: 60-71 cm


Obrázek je z Google.com

Německý boxer - info

28. června 2011 v 19:52 | Renshi and Kazuka |  Teriéři
Středně velký pes atletické stavby těla, s mohutně vyvinutým svalstvem, čtvercového formátu. Výška v kohoutku u psů je 57-63 cm, u fen 53-59 cm. Hmotnost psů je přibližně 30 kg a fen okolo 25 kg. Hlava s výrazně zkrácenou, širokou a mohutnou čenichovou partií, černou maskou, čenich nosu je černý, čelo vypouklé. Oči a víčka tmavá. Uši se již nekupírují, spíše menší, přiléhající k lícím,vysoko posazené. Velmi hluboký hrudník (jeho hloubka má odpovídat polovině kohoutkové výšky). Tělo široké, dlouhé. Ocas nakrátko kupírovaný, nesený vzhůru, vysoko posazený, s širokým základem. Srst krátká a hladká, celkově přiléhající. Zbarvení různých odstínů rezavé, plavé, tygří s možnými bílými znaky.Charakteristické rysy boxera jsou: vrozený předkus, znak psů sledujících v trávě stopu býka.Do současné doby přetrvává bojový charakter předků. Živý, přátelský, otevřený pes, stále v dobré náladě. Jako jediné služební plemeno bývá bez výhrad doporučován i do rodin s dětmi, jimž je nejlepším společníkem. V případě potřeby však dokáže být náležitě ostrý, je výborným obranářem.Oblíbený pracovní pes, dobrý hlídač, ochránce i průvodce. Vynikající společník a pes rodinný. Jediným nedostatkem je, že u tohoto psa dosud přetrvávají vrozené divoké pudy.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Německo
Doba vzniku: 60. léta 18. století
Původní využití: Hlídání, zápas s býky
Využití dnes: Společník, služební pes
Průměrná délka života: 12 let

Hmotnost: 25-32 kg
Výška: 53-63 cm


Obrázek je z Google.com

Labradorský retrívr - info

28. června 2011 v 19:42 | Renshi and Kazuka |  Ohaři, přinašeči a slídiči
Labradorský retrívr je silně stavěný a aktivní pes, se širokou lebkou a širokou a hlubokou hrudí, se širokým a silným také zadečkem. Lebku má širokou, ostře řezanou, bez masitých lící. Stop je dobře definovaný. Nos má široký, s dobře otevřeným chřípím. Čenich je silnější. Oči má střední velikosti, hnědé nebo lískové, vyjadřující inteligenci a dobrou náladu. Uši nemá velké, ani těžké, jsou svěšené, dobře přiléhající k hlavě a posazené spíše dozadu. Krk má statný, čistý, silný, mezi rameny dobře posazený. Záda má v úrovní horní linie těla. Hruď je dobře široká i hluboká. Ocas má výrazně vyznačený, u základu je velmi silný, směrem ke konečku se zužuje, je středně dlouhý, nezpeřený, ale kolem dokola hustě osrstěný krátkou, hustou a hojnou srstí, která mu dává kulatý zjev. Může být nošený vesele, ale neměl by být zatočený přes záda. Přední končetiny mají dobrou kostní strukturu, při pohledu ze strany nebo z profilu jsou od loktů k zemi rovné. Ramena má dlouhá a svažující. Zadní končetiny má dobře vyvinuté. Tlapky má okrouhlé, kompaktní, s dobře klenutými prsty a dobře vyvinutými polštářky. Chůze i pohyb jsou volné, kopírující zemi.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Velká Británie
Doba vzniku: 19.století
Původní využití: Lovecký pes
Využití dnes: Společník, lovecký pes, polní závody, služební pes
Průměrná délka života: 12-14 let

Hmotnost: 25-34 kg
Výška: 54-57 cm


Obrázek je z Google.com

Eurasier - info

28. června 2011 v 19:28 | Renshi and Kazuka |  Špicové
EURASIER pochází z Německa. Původně v roce 1960 byl první vrh Vlčí špic
a Chow-Chow - toto plemeno se jmenovalo Vlčí Chow. Později byl k tomuto plemeni přidán Samojed a od roku 1976 nese název Eurasier - spojení ras.Toto plemeno se hodí k dětem nebo ke starým lidem, miluje svoji rodinu a vyžaduje častý kontakt s nimi. Nehodí se do kotce. Jeho srst nemusí být upravována, avšak vyžaduje občasné kartáčování. Je velice čistotné a nedůvěřivé k cizím lidem s vyšším prahem podráždění.V České republice jsou v současné době jen 3 jedinci tohoto plemene - 1 pes a 2 feny.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Německo
Doba vzniku: 1950
Původní využití: Společenský pes
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 11-12 let

Hmotnost: 19-32 kilo
Výška: 48-60 cm


Obrázek je z Google.com