.

Bišonek - info

28. června 2011 v 13:55 | Renshi and Kazuka |  Společenští psi
Havanský psík je statný, malý pes, pes silné konstituce, téměř hranatého tvaru. Končetiny jsou silné. Je hojně pokrytý měkkou,dlouhou, hustou a zvlněnou srstí. Jeho pohyb je živý a pružný. Výjimečně snadno a lehce se cvičí. Je laskavý, přirozeně šťastný a přívětivý, také však okouzlující a hravý, je v něm ukrytý malá kousek šaška. Miluje děti a s nimi nekonečné hry.
Hlava je střední délky, s širokou, mírně zakulacenou lebkou a vystouplým čelem. Čenich je černý, postupně se zužující. Rty má jemné, těsné a hubené, líce jsou jemné a nenápadné. Oči jsou velké, mají mandlový tvar a hnědé zbarvení v odstínu tak tmavém, jak je to jen možné. Uši má posazeny vcelku vysoko, volně spadají podél lící, jsou lehce kulatě zakončeny. Krk je střední délky. Délka těla mírně přesahuje jeho výšku v kohoutku. Záda jsou rovná, nad ledvinami mírně klenutá. Přední nohy má rovné, souběžné a štíhlé, jejich kosti však mají dobrou strukturu. Vzdálenost od země k lokti nesmí být větší než vzdálenost mezi loktem a kohoutkem. V závislosti na jeho od přírody šťastné povaze má Havanský psík překvapivě lehký krok a pružnou chůzi.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Středozemí
Doba vzniku: Středověk
Původní využití: Společník
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 14 let

Hmotnost: 3-6 kilo
Výška: 23-30 cm


Obrázek je z Google.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 - monika - - monika - | Web | 28. června 2011 v 14:01 | Reagovat

ahoj, máš u mě ty srdíčka:
http://monika-graphic.blog.cz/1106/png-srdicka-pro-mega-mix-blog-cz
... ale envím jestly jsem vybrala správné obrázky, protože  nemám ani ponětí kdo jsou ti co jsi mi napsala do objednávky .... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.