.

Jobův syndrom aneb i rýma zabiják ?!

27. června 2011 v 18:17 | Renshi and Kazuka |  Vzácné choroby a nemoci
Pro Brita Andrewa McSheehy (38) je nebezpečná i obyčejná rýma. Má totiž syndrom snížené imunity podobný AIDS. Touto nevyléčitelnou chorobou zvanou Jobův syndrom trpí na celém světě jen asi 250 lidí. Bohužel jedním z nich je i jeho dcera Lauren (11), která nemoc, projevující se mimo jiné bolestivými vředy, zdědila.
Pro Lauren je otec něco jako anděl strážný. Drží ji za ruku, když potřebuje další injekci, a uklidňuje ji, když se v noci budí bolestí. "Pomáhá mi přežít těžké časy," říká dcera, která podědila po otci vzácnou nemoc.
Jejich tělo produkuje nadměrné množství imunoglobulinů, což znamená, že i nejnepatrnější infekce je může ohrozit na životě. "Narodil jsem se s kašlem a bradavičkami po celém těle," vypráví Andrew McSheehy. "A od té doby jsem byl pořád buď v nemocnici, nebo doma s vážnými plicními infekcemi." V těch nejhorších dobách se mu tvořily vředy i na očních víčkách. Lékaři si s ním nevěděli rady.
V 16 letech se dozvěděl diagnózu: Trpí nevyléčitelným Jobovým syndromem! Zároveň ho varovali, že nemoc může být dědičná. Ve 22 letech se však Andrew zamiloval do zdravotní sestry, která ho ošetřovala. Narodily se jim dvě děti. Louise (5) je zdravá, Lauren měla smůlu.
"Když jí byly tři měsíce, objevil se jí vřed na krku," říká Andrew. "Někdy se ráno probudí a bolí ji žaludek, jindy ani nemůže vstát z postele," líčí dceřiny problémy a doufá, že jednou lékaři vynaleznou lék, který Lauren zbaví utrpení.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 23:36 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.