.

Klein-Levinový syndrom aneb Šípková Růženka ?!

27. června 2011 v 20:04 | Renshi and Kazuka |  Vzácné choroby a nemoci
Patnáctiletá Louisa Ball z britského Worthingu si nemůže nic plánovat. Trpí takzvaným Kleine-Levinovým syndromem. Ten se projevuje nadměrným spaním, proto se mu také říká syndrom Šípkové Růženky. Nejdelší doba, kterou dívka dokázala prospat, bylo 14 dní v kuse!
Život moderní Šípkové Růženky už ale tak pohádkový není. Louisa kvůli své nemoci usíná nejenom ve škole, v tanečních, zaspala dokonce i celou dovolenou, na kterou se vydala se svými rodiči. A zatímco ostatní se baví například na jejích narozeninových oslavách, ona vše prospí a o tom, co se dělo, se dozvídá až později z fotografií. Může za to její choroba, které se říká hypersomnie.
"Každých 22 hodin ji musíme budit, dát jí najíst, napít a donutit ji jít na záchod. Po této krátké přestávce znovu upadne do hlubokého spánku,"vysvětlují rodiče Louisy, kteří mají o svoji dceru strach a neustále ji tak hlídají.
Poprvé se u dívky tato porucha objevila v roce 2008, kdy měla Louisa chřipku. Lékaři si nejdříve mysleli, že se u ní jedná o hormonální problémy, které dávali do souvislosti s dospíváním dívky. Později však diagnózu změnili a potvrdili, že jde o hypersomnii - konkrétně o její vzácnou formu, která se nazývá Kleine-Levinův syndrom.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.