.

Rasmussenový syndrom aneb poloviční mozek ?!

27. června 2011 v 20:42 | Renshi and Kazuka |  Vzácné choroby a nemoci
Lékaři nemají slov. Znamenité pokroky v léčbě rozhodně nečekali. Cameron Mott (9) trpí vzácným Rasmussenovým syndromem, kvůli kterému jí museli odoperovat pravou polovinu mozku. Malá Američanka se zázračně uzdravila. Nyní sní o tom, že se stane baletkou.
Rodiče Cameron vyhledali odbornou pomoc, když jejich dceři byly tři roky. V té době začala mít až deset epileptických záchvatů denně. Rodiče se obávali o její život. Lékaři si s pacientkou ale nevěděli rady. Po třech letech záchvatů se dívčin stav začal prudce zhoršovat. Její vývoj se zastavil a téměř ztratila schopnost mluvit.
Až neurologové na Univerzitě Johna Hopkinse přišli na to, co se s dívkou děje. Šlo o vzácný Rasmussenův syndrom, který způsobuje poškozování jedné strany mozku.Doslova ho rozežírá, nedává mu prostor správně plnit funkce. Doktoři se rozhodli pro radikální řešení - poškozenou polovinu mozku chirurgicky odstranit.

Po probuzení se Cameron podrobila fyzioterapii. Z nemocnice byla propuštěna čtyři týdny po hospitalizaci. Mozek malého dítěte se dokáže rychle adaptovat. Schopnost ovládat obě strany těla převezme. Pilná dívka každý den cvičila a z nemocničního pokoje vyšla po svých.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.