.

Rychlé stárnutí organismu aneb holčička či stařenka ?!

27. června 2011 v 19:17 | Renshi and Kazuka |  Vzácné choroby a nemoci
Na celém světě je jen šestnáct dětí, kteří trpí touto děsivou chorobou. Organismus obětí stárne až osmkrát rychleji. Kůže je plná vrásek, orgány předčasně vypovídají službu. Mezi ně paří i děvčátko z Británie, sedmiletá Ashanti. Statečně s nemocí bojuje, ale lék neexistuje.
První známka toho, že je něco špatně, se projevila přišla tři týdny po narození. Novorozenec se z ničeho nic začal třást, měl křeče. Lékaři chvíli netušili. Vinili rodiče. Pak ale diagnostikovali progérii, nemoc, která způsobuje předčasné stárnutí organismu. Matka omdlela.S osudem své dcery se ale postupně smířila. Nemohla jinak. Dítě milovala. Druhá narozená holčička už byla zdravá. Ashanti má před sebou už asi jen třináct let života. Teď se její tělo dostalo do fáze starců v důchodovém věku a podle toho bude dál degenerovat. Už nyní nemá vlasy, mění se jí rysy v tváři. Holčička neměří ani metr a váží pouhých dvanáct kilogramů. Takové fyzické vyspělosti dosahuje tříleté dítě.
Když Ashanti chytí chřipku nebo jen obyčejný kašel, začíná boj o život. Přitom, když se narodila, nic ze začátku nenaznačovalo, že její život bude viset každou chvíli na vlásku.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.