.

M*A*S*H 4077 - Zajímavosti I.

27. září 2011 v 16:44 | Renshi and Kazuka |  Zajímavosti z M*A*S*H 4077
 • Herec Roger Bowen, který hrál plukovníka Blakea ve filmu, zemřel pouhý jeden den po McLeanu Stevensonovi, který tuto roli ztvárnil v seriálu.
 • Jedno z posledních hlášení rozhlasu v MASHi: Teď jsou dvě hodiny, přesně za osm hodin korejská válka oficiálně skončí. Je čas na pohled zpátky a tohle jsou nejčerstvější informace jaké máme. Náklady války pro Spojené státy byly spočteny na 22 miliard dolarů. Co se týče lidí, stálo nás to mnohem víc. Jednotky OSN utrpěli následující ztráty: zabito v boji 71.500, zajatých a pohřešovaných 83.263, zraněných 250.000, dohromady tedy 404.763 zabitých, zraněných a zajatých. Z komunistické strany bylo zraněno a zabito 1.347.000, ve válce taky zahynulo 400.000 korejských civilistů. Pokud to všechno sečtete vyjde vám více než 2.000.000 zabitých nebo zraněných lidí. Navíc jedna čtvrtina všech Korejců zůstala bez domova a je tu více než 100.000 sirotků.
 • V původním návrhu pilotního dílu seriálu byl Hawkeye ženatý s přítelkyní ze 4077.
 • Seriál M*A*S*H, který se odehrává během války v Koreji, se natáčel 11 let, kdežto korejská válka trvala jenom 3 roky.
 • Byl to Mike Farrel, kdo požádal, aby se jeho filmová dcera jmenovala Erin - stejně jako jeho vlastní dcera (postava se měla původně jmenovat Melissa). Když B.J. v seriálu telefonuje před kamerou s rodinou, tak ve skutečnosti mluvil se svou opravdovou dcerou Erin nebo manželkou Judy.
 • Přestože se William Christopher (otec Mulcahy) objevoval od začátku seriálu přibližně 12x v jedné sérii, smlouvu dostal až čtvrtý rok natáčení. Další rok trvalo, než se to nějak projevilo na jeho platě. Navíc dostal i parkoviště a šatnu. Od šesté sezóny účinkoval v každém díle.
 • William Christopher (otec Mulcahy) většinu pátého roku natáčení proležel s infekční žloutenkou - celých 8 měsíců byl připoután na lůžku. Kdyby marodil ještě delší dobu, ze seriálu by ho pravděpodobně vyšktli. David Ogden Stiers zase dostal hepatitidu během natáčení závěrečného filmu seriálu.
 • Předtím, než Mike Farrell přijal roli B.J.e, požadoval, aby jeho role byla úplně nová postava, která si nebude hrát na druhého Trappera.
 • Mike Farrell se bál, že ho ostatní herci nepřijmou a zůstane tak navždy mimo s pocitem, že se mezi ně vetřel. Také měl obavu z ohlasu diváků a říkal si, že kdyby M*A*S*H najednou zkrachoval, on by se na tom podepsal jako kámen, který ho stáhl ke dnu. Úplně stejný pocit měl David Ogden Stiers (Charles), když nastoupil v šestém roce natáčení. Oproti tomu Harry Morgan (plukovník Potter) podobné starosti vůbec neměl.
 • Po obsazení Mikea Farrella do role B.J.e a ještě před začátkem natáčení mu zavolal Alan Alda a poprosil ho, jestli se můžou sejít. Povídali si spolu o svých postavách až do časných ranních hodin.
 • Před M*A*S*Hem měl Mike Farrell (B.J.) natáčet seriál pro Warner Bros., ale odmítl s tím, že to není M*A*S*H, čímž chtěl říct, že nedosahuje jeho kvality, tehdy ho ještě ani ve snu nenapadlo, že by v něm mohl opravdu hrát.
 • Kamerové zkoušky na roli B.J. Hunnicutta podstoupili celkem 4 herci.
 • Když podepsal Jamie Farr (Klinger) smlouvu, dostával za 5 dní natáčení mzdu jako epizodní herec za 3 dny, což bylo dost málo, proto požadoval zvýšení platu. Jeho agent se ale bál, že ho kvůli tomu odepíšou, tak si to Jamie vyřídil sám. Šel do rekvizitářského oddělení a půjčil si tam pětačtyřicítku. Pak přeběhl parkoviště a schovával se za stromy a budovami, jako by byl člen přepadového komanda. Nakoukl do kanceláře, kde seděl muž, co měl na starosti mzdy. Bylo odemčeno a on nechtěl, aby ho sekretářka ohlásila. Rozkopl dveře, vtrhl dovnitř, mával zbraní a křičet: "Když to nejde po dobrém, vyřídíme to po zlém!" Muž vyskočil, schoval se pod stůl a řval na něj, jestli se náhodou nezbláznil. Následně si domluvili schůzku, kam Jamie donesl kytku a cigarety a rozumně si o tom promluvili.
 • Než dostal Jamie Farr svou roli v M*A*S*Hi, chtěl s herectvím seknout, protože mu vůbec nevynášelo.
 • Jamie Farr se sám nepodílel na vývoji své postavy, o to se starali scénáristé. Mohl ale bez obav mluvit do šatníku Klingera a když se mu nějaké šaty nelíbily, mohl to bez obav říct. Jeho kostýmy byly vybírány velice pečlivě - měl na sobě např. šaty herečky Ginger Rogers, která mu jednou přišla osobně poděkovat, že měl v seriálu na sobě její kostým.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.