.

Guinessova kniha rekordů

Nejužší pas na světě, obvod je pouhých 38 cm !

31. července 2011 v 11:33 | Renshi and Kazuka
Osmatřicet centimetrů je pro představu obvod CD disku. A přesně tolik má v pase Američanka Cathie Jungová z Connecticutu, která je oficiálně potvrzenou osobou s nejužším pasem na světě. Její v jednom kuse korzetem stahovaný pas je uveden jako rekord v Guinnessově knize.Jungová v současnosti již několik let nosí korzety 24 hodin denně. Sama uvádí, že jich má zhruba sto kusů. Jedním z jejích nejoblíbenějších je přitom vyrobený ze stříbra, který na rozdíl od látkových nepovolí ani o kousek.Američanka je matkou tří dětí a nyní je jí již 63 let. Spolu se svým manželem Bobem se několikrát zúčastnila televizních show ve Spojených státech, Japonsku, i západní Evropě. Společně se přitom rádi oblékají do formálního oblečení stylizovaného do viktoriánské doby."Dříve jsem bývala ze své postavy rozpačitá, ale to už rozhodně nejsem. Když si korzet sundám, rychle se mi obvod pasu zvětší, takže velký rozdíl při pohledu do zrcadla od minulosti nerozeznám. Postupně jsem si ale pas začala stahovat čím dál víc. Možná, že bych ho ještě tak o necelé tři centimetry mohla zúžit," uvedla Jungová.


Svět přišel o jeden z divů :-(

29. července 2011 v 18:44 | Renshi and Kazuka
Svět přišel o jeden z divů. Žena s nejdelšími nehty na světě si je zlomila při autonehodě.
Američanka Lee Redmond sice při vážné autonehodě vyvázla se životem, bohužel už bez své výjimečné ozdoby. Byla hospitalizována s vážnými, ale ne život ohrožujícími zranění poté, co při nárazu vyletěla ze sedačky svého SUV.
V Guinessově knize rekordů, je uvedeno, že součet délky jejích drápů v roce 2008 přesáhl 853 centimetrů. Nejdelší, který ční z jejího pravého palce, měří 89 centimetrů.
V roce 1995 v jenom rozhovoru prozradila, že jedna japonská televize jí nabízela v přepočtu 320 tisíc korun, když si je před jejími kamerami ustřihne. Osmašedesátiletá Lee pochopitelně odmítla. 
 

Reklama