.

Ohaři, přinašeči a slídiči

Puli - info

9. července 2011 v 18:04 | Renshi and Kazuka
Jde o plemeno služebních psů. Jako druhé označení se užívá Maďarský vodní pes. Je to silný, velice pohyblivý pes středních rozměrů. Kosti jsou pevné. Tělo má kvadratický formát, záda jsou rovná, hruď je široká, avšak nikoliv sudovitá. Přední tlapy jsou rovné, nepříliš dlouhé, svalnaté, pokryté hustou srstí, díky které vypadá objemný. Zadní tlapy jsou také svalnaté. Hlava je poněkud krátká, kopulovitá, lebeční část v porovnání s čumákem není příliš široká. Oči mají tmavo-hnědou barvu, jsou zcela zakryté hustým obočím, což však nevadí jeho zraku. Uši jsou vysoce posazené, zhusta zarostlé, huňatá srst z nich kaskádovitě spadá, díky čemuž uši vypadají v porovnání se skutečností mnohem větší. Krk je rovný, krátký a svalnatý. Ocas je hustě střapatě porostlý srstí, zatočen vzhůru, ale jdoucí rovněž rovně dolů. Je to spolehlivý hlídač a velmi dobrý pastýř. Čumák tupý,okrouhlý. Živý a energický pes, velmi vytrvalý, vitální pes. Velice dobře se vyrovnává svými pasteveckými povinnostmi a je to nadaný hlídač. Lehko se trénuje. Velice společenský a poslušný pes.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Maďarsko
Doba vzniku: Středověk
Původní využití: Pasení ovcí
Využití dnes: Společník, aportování
Průměrná délka života: 12-13 let

Hmotnost: 10-15 kilo
Výška: 37-44 cm


Obrázek je z Google.com

Labradorský retrívr - info

28. června 2011 v 19:42 | Renshi and Kazuka
Labradorský retrívr je silně stavěný a aktivní pes, se širokou lebkou a širokou a hlubokou hrudí, se širokým a silným také zadečkem. Lebku má širokou, ostře řezanou, bez masitých lící. Stop je dobře definovaný. Nos má široký, s dobře otevřeným chřípím. Čenich je silnější. Oči má střední velikosti, hnědé nebo lískové, vyjadřující inteligenci a dobrou náladu. Uši nemá velké, ani těžké, jsou svěšené, dobře přiléhající k hlavě a posazené spíše dozadu. Krk má statný, čistý, silný, mezi rameny dobře posazený. Záda má v úrovní horní linie těla. Hruď je dobře široká i hluboká. Ocas má výrazně vyznačený, u základu je velmi silný, směrem ke konečku se zužuje, je středně dlouhý, nezpeřený, ale kolem dokola hustě osrstěný krátkou, hustou a hojnou srstí, která mu dává kulatý zjev. Může být nošený vesele, ale neměl by být zatočený přes záda. Přední končetiny mají dobrou kostní strukturu, při pohledu ze strany nebo z profilu jsou od loktů k zemi rovné. Ramena má dlouhá a svažující. Zadní končetiny má dobře vyvinuté. Tlapky má okrouhlé, kompaktní, s dobře klenutými prsty a dobře vyvinutými polštářky. Chůze i pohyb jsou volné, kopírující zemi.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Velká Británie
Doba vzniku: 19.století
Původní využití: Lovecký pes
Využití dnes: Společník, lovecký pes, polní závody, služební pes
Průměrná délka života: 12-14 let

Hmotnost: 25-34 kg
Výška: 54-57 cm


Obrázek je z Google.com

Barbet - info

28. června 2011 v 14:01 | Renshi and Kazuka
Středně velký pes s typickou zvlněnou hustou srstí pokrývající hlavu včetně obličejové partie, na bradě tvořící vous. Čenich krátký a široký, nos hranatý, stop výrazný. Oči kulaté, nejlépe tmavě hnědé, zcela překryté srstí. Uši nasazené ve výši očí nebo níže, dlouhé, ploché, široké, kryté kadeřavou srstí. Krk krátký a silný. Tělo s širokým, prostorným, dosti hlubokým hrudníkem, mírně klenutým hřbetem, krátkými, pevnými bedry a zaoblenou zádí. Končetiny rovné, včetně tlap zcela porostlé srstí. Srst delší, huňatá, plstnatá, zvlněná, může se kroutit. Zbarvení jednobarevně černé, šedé, hnědé, plavé, pískové, bílé, případně více či méně skvrnité.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Francie
Doba vzniku: Středověk
Původní využití: Aportování z vody
Využití dnes: Lovecký pes, společník
Průměrná délka života: 12-14 let

Hmotnost: 15-25 kilo
Výška: 46-56 cm


Obrázek je z Google.com
 
 

Reklama