.

Savci

Zebra kvaga

26. srpna 2011 v 10:25 | Renshi and Kazuka
Zebra quagga (někdy také zebra kvaga) se od ostatních druhů výrazně odlišuje umístěním pruhů - má je pouze na přední části těla, zbylá část trupu je světle hnědá, nohy jsou zbarveny bíle. Vyskytovala se v otevřených rovinatých oblastech. Ve volné přírodě byla vylovena kvůli ojedinělému vzhledu kůže pravděpodobně koncem sedmdesátých let devatenáctého století. Poslední kus zebry quagga uhynul 12: srpna 1883 v amsterodamské zoo v Nizozemí. Dochovala se jediná fotografie.Pes bojovný

25. srpna 2011 v 12:12 | Renshi and Kazuka
Pes bojovný byla šelma volně žijící na Falklandských ostrovech , která vyhynula v roce 1876. Nejprve byl považován za vlka, poté za kojota a nakonec v roce1914 byl druh již jako vyhynulý označen jako pes.V kohoutku má 60 cm a je dlouhý 120-160 cm. Zbarvený je podobně jako evropský vlk. Jelikož nebyl pes bojovný jako živočišný druh nikdy pořádně zdokumentován, ví se o jeho způsobu života poměrně málo. Pravděpodobně lovil ptáky hnízdící na zemi, larvy a housenky. Důvod jeho vyhynutí je ten že, ostrovy na kterých žili byly osídleni lidmi kteří, brali bojového psa jako škodnou a lovili je i pro kožešinu.


Pyrenejský kozorožec

24. srpna 2011 v 15:18 | Renshi and Kazuka
Poslední kus pyrenejkého kozorozce byl nalezen mrtvý pod padlým stromem 6. ledna 2000. Jedná se o první druh, který byl znovuoživen klonováním, ale uhynul pouhých 7 minut po svém vzkříšení. Přesto tento pokus přinesl naději, že je možné obnovit existenci vymřelých druhů zvířat.


Javánský tygr

22. srpna 2011 v 16:49 | Renshi and Kazuka
Tento druh tygra žil v Indonésii a na Jávě. Při jejich posledním sčítání v roce 1979 byly zaznamenány pouhé tři kusy. Je možné, že několik jedinců stále přežívá v hlubinách pralesů. Důvodem k jeho vyhubení byl nárůst zemědělské činnosti a ohrožování obyvatelstva.


Irqiem nebo také Medvěd krátkočelý

21. srpna 2011 v 21:38 | Renshi and Kazuka
Medvěd krátkočelý zvaný též Irqiem žil zhruba před deseti tisíci lety na Kamčatce a někteří vědci se domnívájí, že tam žije dodnes. Byl to zřejmě největši medvěd který existoval, neboť jeho výška na všech čtyřech byla dva metry a na zadních mohl mít úctyhodné tři a půl metru.Živil se mršinami jiných zvířat a výšku používal na ostrašování zvířat od své kořisti. Oproti ostatním medvědům měl opravdu neobvykle krátký čenich (35 cm)a hlavně dlouhé nohy, kterým vděčí za svou velikost.eho nohy byly sestaveny jako užásná hříčka přirody, protože na nich svou "velbloudí" chůzi dokázal denně ujít stovky kilometrů, ovšem také díky nim byk mrchožravec. Nohy mu totiž umožňovaly běžet pouze rovně a kdyby tedy honil zvíře, které by zatočilo a on se pokusil o to samé, zřejmě by si nohy zlomil.


Říční delfín Baiji

21. srpna 2011 v 20:17 | Renshi and Kazuka
Mírumilovný delfín Baiji obýval čínskou řeku Yangtze nejméně 20 miliónů let. V čínských legendách bývá označován jako symbol míru a prosperity. Jeho počet se začal dramaticky snižovat s rozvojem čínského průmyslu. Řeka Yangtze se stala jednou z nejvíce znečištěných řek světa, v jejím povodí nyní žije více než dvanáct procent světové populace. Za vyhynulý druh byl prohlášen v roce 2006 poté, co po intenzivním pátrání nebyl objeven ani jeden kus. Banji se tak stal prvním vyhynulým kytovcem moderní doby. I když je možné, že několik jedinců stále přežívá, není pravděpodobné, že by se byli schopni najít a dále rozmnožovat.
Ačkoli je možné provést rekonstrukci podoby vyhynulých zvířat podle nalezených fosílií, jsou fotografické snímky zachycené v době, kdy daný druh ještě přežíval, důležitým svědectvím. V naší době dochází k masivnímu vymírání živočišných druhů. Jedná se o číslo stokrát až tisíckrát vyšší než průměr. Mezi zvířata, která byla za svého života zachycena na fotografiích, patří jedenáct vyše uvedených druhů.


Vakovlk tasmánský

21. srpna 2011 v 19:27 | Renshi and Kazuka
Tasmánský tygr neboli vakovlk tasmánský neboli Thylacine není, navzdory svému jménu a vzhledu, příbuzným ani kočkovitých ani psovitých šelem. Jedná se o největšího masožravého vačnatce, vyskytujícího se v moderní době. Příčinou vyhubení populace tasmánských tygrů byla masivní lovecká kampaň v letech 1888 až 1909. Vyprovokovala ji tasmánská vláda, která věřila, že tasmánský tygr napadá ovce a slepice. Poslední kus jménem Benjamin dožil 7. září 1936 v Hobartově zoo v Tasmánii (Austrálie). Uhynul kvůli nedbalosti, když byl za extrémních klimatických podmínek ponechán mimo krytou část výběhu. Poslední volně žijící kus zastřelil poblíž svého kurníku roku 1930 Wilf Batty.Zajímavé je že nikdy nebyla vyfocena fotografie z volné přírody. 
 

Reklama