.

Společenští psi

Thai Ridgeback

9. července 2011 v 19:54 | Renshi and Kazuka
Jde o plemeno loveckých psů. Tělo je silné a svalnaté. Přední končetiny má rovné a dlouhé, zadní v kolenou lehce pokrčené. Oči jsou výrazné, mandlového tvaru, tmavě-hnědé barvy. Nos tmavý, velký. Na čele a krku jsou v klidovém stavu záhyby. Uši jsou velké, vysoko nasazené, trojúhelníkovité, směřují dopředu. Thajský ridgeback je mírné povahy a výborný společník.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Thajsko
Doba vzniku: Středověk
Původní využití: Hlídač, pomocník při lovu
Využití dnes: Společník, hlídač
Průměrná délka života: 12-13 let

Hmotnost: 23-34 kilo
Výška: 58-66 cm


Obrázek je z Google.com

Bišonek - info

9. července 2011 v 19:46 | Renshi and Kazuka
Bišonek je veselý a hravý malý pejsek, se živou chůzí, s kadeřavou, dlouhou, měkkou a sněžně bílou "labutí" srstí a s vesele důstojným ocasem. Nos je okrouhlý, černý, jemně zrnitý a lesklý. Rty jsou tenké a černé. Líce jsou jemné, ne příliš svalnaté. Oči má velmi tmavé, s tmavými očními víčky, kulatého, nikoli mandlového tvaru, živé, ne příliš velké, neukazují žádné bělmo a nesmí být příliš vystouplé. Uši jsou zavěšené a dobře porostlé dlouhou, jemně vlnitou srstí. Krk je vcelku dlouhý, nesený hrdě a vysoko, jeho délka je zhruba v třetině délky těla. Ocas je posazený poněkud níže, než u Pudla, je nesený vzhůru, není rolovaný, ale půvabně zatočený přes linii páteře. Malý Bišonek vás potěší, je to nezaměnitelný přítel a společník pro milovníky malých plemen. Je veselý a temperamentní, vždy připravený ke hře. Rád se učí všemožným kouskům, vyniká inteligencí a přizpůsobivostí. Vyrovnaný, nebojácný, přátelský k dětem i ke zvířatům.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Středozemí
Doba vzniku: Středověk
Původní využití: Společník
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 14 let

Hmotnost: 3-6 kilo
Výška: 23-30 cm


Obrázek je z Google.com

Lhasa apso - info

9. července 2011 v 19:40 | Renshi and Kazuka
CELKOVÝ VYHLED: Souměrný, pevný, bohatě osrstěný pes.HLAVA A LEBKA: Hlava je bohatě osrstěná, srst přepadá přes oči, dobrý vous a knír. Lebka je mírně úzká, za očima se svažuje, není zcela plochá, ale ani kulatá, či ve tvaru jablka. Obličej je rovný, se středně vyznačeným stopem. Nos je černý. Čenichová partie je cca 4 cm dlouhá, nikoliv však kvadratická, délka nosu po stop je zhruba jednou třetinou celkové délky hlavy.OČI: Tmavé, středně velké, posazené dopředu. Oválné, ani velké a plné ani malé a vpadlé. Nahoře ani dole nesmí být viditelné bělmo. UŠI: Zavěšené, bohatě osrstěné.MORDA: Horní řezáky se těsně dotýkají zadní strany dolních řezáků, tzv. obrácený nůžkový skus (těsný předkus). Řezáky mají být v široké a co možná nejrovnější linii,žádoucí je plnochrupost. KRK: Silný a dobře klenutý. PŘEDNÍ BĚHY: Lopatky posazené dost dozadu. Přední běhy rovné, bohatě osrstěné.TRUP: Délka od ramenního kloubu k hrbolu pánevní kosti je větší než kohoutková výška. Žebra dobře klenutá. Rovný hřbet, silná bedra. Celkově souměrný a kompaktní. ZADNÍ BĚHY: Dobře vyvinuté s dobrými svaly. Dobré zauhlení. Bohaté osrstění. Hlezna při pohledu zezadu souběžná a ne příliš blízko u sebeTLAPKY: Kulaté, kočičí s pevnými polštářky. Dobře osrstěné.POHYB: Uvolněný, bezstarostný.OCAS: Vysoko nasazený, vysoko nesený přes záď, nikoliv však ve formě háku. Často mívá na konci uzlík. Je bohatě osrstěn."Lhasa není jen gaučový povaleč,je to nesmírně příjemný společník do pohody i nepohody. Rád sportuje,miluje pohyb a hlavně-nezkazí žádnou legraci. S našimi lhasáčky nebyli nikdy žádné problémy,vždy se chovali vzorně,jak se na správně vychovanáho psíka patří.Není pravda,že Lhasa je zlý,je jen svůj a záleží na každém majiteli,jak si svého psíka vychová..."

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Tibet
Doba vzniku: Starověk
Původní využití: Společník mnichů
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 13-14 let

Hmotnost: 6-7 kilo
Výška: 25-28 cm


Obrázek je z Google.com

Shilohský ovčák - info

9. července 2011 v 19:03 | Renshi and Kazuka
Shilohský ovčák ztělesňuje dojem vznešenosti, vyzařuje vyšší auru inteligence, která navozuje pocit královské moudrosti a síly. Mocně stavěný s nepřekonatelnou krásou a elegancí, poskytuje obraz skutečné rovnováhy, každá část je totiž v harmonickém poměru k ostatním částem a k celku.Obrovské rozměry nikterak neubírají z jeho hrdého držení těla, a jeho pohyb se zdá být lehký a nenucený. Jeho celková oddanost a vůle pracovat je nejlépe znát na jeho ostražitých očích a veselém postoji a přístupu. Stydlivost, křehkost, podrážděnost, brutalita a nedostatek elánu a čilosti poškozují celkový charakter tohoto plemene. Určité množství odměřenosti je přijatelné za předpokladu, že není spojeno s jakýmkoli druhem ostré ostýchavosti. Je odvážný a sebejistý, tento laskavý obr je obdařen vyšší inteligencí a má zároveň srdce ze zlata, věrně brání svůj domova ty, které má rád. Tento nesmírně všestranný společník, kterého je velmi snadné vycvičit, rád plave, rád nosí balíky svého pána při lezení po horách a je schopen vydržet dlouhé vycházky nebo tahat těžké sáně. Jeho vynikající schopnost ucítit co je ve vzduchu se dá využít několika mžnými způsoby. Jakožto věrný a opravdový potomek Hlídačů Stád je vytrvalý a neohrožený a přitom není přehnaně agresivní. Je schopen zemřít v boji pro ty, kteří mu byli svěřeni do péče a přesto je zároveň velice sladký a laskavý pokud si hraje s dětmi, jinými zvířaty nebo při poskytování útěchy starším osobám.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: USA
Doba vzniku: 80.léta 20.století
Původní využití: Společník
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 11-12 let

Hmotnost: 36-73 kilo
Výška: 66-76 cm


Obrázek je z Google.com

Pražský krysařík - info

9. července 2011 v 18:57 | Renshi and Kazuka
Malý trpasličí psík, pěkných proporcí, na nožkách ve správném poměru k výšce těla. Je krátkosrstý, zbarvení srsti nejčastěji černé s pálením dále žlutá, hnědá s pálením a modrá. Jeho maximální výška je 23 cm. Je to jemný mazlivý, zvědavý, čtverácký psík. Jeho hbitost je obdivuhodná. Při běhu je velice rychlý, obratný a neúnavný. Ke svému majiteli a členům rodiny je vždy přítulný, ale ve své povaze je nedůvěřivý k cizím. Díky jeho vlastnostem se hodí jak do města tak i na venkov.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Česká republika
Doba vzniku: 80.léta 20.století
Původní využití: Společník
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 12-14 let

Hmotnost: 1-3 kilo
Výška: 19,5-20,5 cm


Obrázek je z Google.com

Japan-chin aneb Japončík - info

9. července 2011 v 18:51 | Renshi and Kazuka
Japan-chin je malý pes, se širokým obličejem, hojně pokrytý hustou srstí, s elegantní a vkusnou postavou. Poměr výšky v kohoutku je rovný délce jeho těla. Tělo fenek je však poněkud delší. Japan-chin má širokou a kulatou lebku, s hlubokým a vroubkovaným stopem a vypouklým čelem. Nosní most je velmi krátký a široký, nos je ve stejné linii s očima. Nos je zbarvený černě nebo v temně tělové barvě, shodné s jeho známkami. Oči má velké a kulaté, posazené daleko od sebe, jsou černé a třpytivé. Uši jsou dlouhé a zavěšené, trojúhelníkového tvaru, pokryté slouhou srstí, usazené daleko od sebe. Krk je spíše kratší, držený vysoko. Záda jsou krátká a rovná. Hruď je mírně širší a hluboká, břicho dobře vypracované. Ocas je pokrytý krásnou, hustou a dlouhou srstí, je nošený elegantně přehozený přes záda. Předloktí jsou rovná a jemná, jejich zadní část je pernatě osrstěná. Tlapky má malé, pokryté žádanými chomáči chlupů. Chůze i pohyb jsou lehké a elegantní, jakoby pyšné. Japan-chin je bystrý a dovedný, mírný a milý pejsek. Jsou od přírody velice zdrženliví, smysly a emoce užívají pouze zřídka. Japan-chin je také silně poután ke svým členům rodiny, ihned pozná, kdo je jeho přítel a kdo nepřítel. Je vynikajícím společníkem pro děti i dospělé.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Japonsko
Doba vzniku: Středověk
Původní využití: -
Využití dnes: -
Průměrná délka života: 12 let

Hmotnost: 2-5 kilo
Výška: 23-25 cm


Obrázek je z Google.com

Tibetský teriér - info

9. července 2011 v 17:55 | Renshi and Kazuka
Tibetský teriér (Tibetan Terrier) je plemenem pasteveckých psů. Tibetský teriér je statný, středně velký, dlouhosrstý pes, dobré kompozice, čtvercového formátu a odhodlaného výrazu. Lebku má středně dlouhou, není široká, ani hrubá, od očí k uším se mírně zužuje, mezi ušima není plochá, ani klenutá. Stop je před očima dobře značený, ne však nijak přehnaně. Nos má černý. Čenich je silný, délka od očí ke končeku nosu se rovná délce od očí k základu lebky. Oči má velké a kulaté, nejsou vypouklé, ani zapadlé, jsou posazené dosti daleko od sebe, tmavě hnědě zbarvené. Uši má svěšené, nošené ne příliš blízko u hlavy, tvarované do písmene "V", ne příliš velké a silně pernaté. Tělo má dobře svalnaté, silné a kompaktní. Délka od bodu ramen ke koření ocasu se rovná jeho výšce v kohoutku. Záda jsou nad žebry rovná. Bedra má krátká a mírně klenutá. Ocas je staředně dlouhý, dosti vysoko posazený, nošený ve veselém zatočení přes záda. Velmi dobře pernatý. Přední končetina má rovné a paralelní. Zadeček je silný. Tlapky má velké a kulaté, mezi prsty silně osrstěné. Chůze i pohyb jso hladké, s dobrým dosahem a pohonem. Tibetský teriér (Tibetan Terrier) je živý a dobrosrsdečný pes, loajální společník s mnoha poutavými způsoby a zvyky. Je nesobecký, živý a ostraživý, inteligentní a odvážný. Není však divoký, ani bojovný. K cizincům si zachovává odstup. Psi tohoto plemene se vyznačují pracovitostí. Povahu mají přítulnou a snášenlivou. Jsou výborní kamarádi a společníci pro všechny členy rodiny.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Tibet
Doba vzniku: Středověk
Původní využití: Hlídač
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 13-14 let

Hmotnost: 8-14 kilo
Výška: 36,5-41 cm


Obrázek je z Google.com

Shi-tzu - info

7. července 2011 v 19:34 | Renshi and Kazuka
Shi-Tzu (Shih - tzu) je plemenem malých společenských psů z Číny. Je to malý, statný, hojně osrstěný pes, se zřetelně domýšlivým držením těla a tváří jako chryzantéma. Je to inteligentní a aktivní pes, s živým a bystrým výrazem. Je přátelský a nezávislý. lava je široká a kulatá, s delším rozpětím mezi očima a s jasně zřetelným stopem. Je charakteristická dlouhou srstí, spadající přes oči. Zřetelný vous, kníry a srst, vyrůstající na nose nahoru, dávají hlavě vizuální vzhled chryzantémy. Nos je černý nebo v barvě jater, s široce otevřeným chřípím. Vrchol nosu by měl být v jedné linii s dolním očním víčkem. Čenich je široký, čtvercový a krátký, není vrásčitý, ani scvrklý. Od konce ke konečku měří 2,5 cm. Shi-Tzu má širokou, mírně vystouplou čelist. Oči jsou velké, tmavé a kulaté, jsou dobře posazené, ale nevyčnívají. Mají velmi teplý výraz a neukazují oční bělmo. Uši jsou velké, dlouhé a zavěšené. Krk je velikostí i délkou úměrný a hezky klenutý. Přiměřená délka působí pyšné držení hlavy. Tělo je od kohoutku po záď delší než jeho výška v kohoutku. Hruď má širokou a hlubokou. Ocas je vysoko posazený, silně opeřený, nesený vesele a přehozený přes záda. Chůze i pohyb jsou plynulé a poněkud domýšlivé. Shi-Tzu mají jedinečně krásný vzhled, a jsouc si vědomi jeho unikátnosti, mají hrdou a nezávislou povahu. Shi-Tzu je okouzlující, inteligentní a veselý pejsek, živý, hravý a jásavý, silně připoutaný ke svému pánovi. Zbožňuje návštěvy a společnost lidí, které zná. Se všemi členy rodiny i s ostatními zvířaty žije v naprostém souladu. Pro milovníky malých psů je skvělým společníkem.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Tibet
Doba vzniku: 17.století
Původní využití: Hlídací pes
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 13-14 let

Hmotnost: 5-8 kg
Výška: 25-27 cm


Obrázek je z Google.com

Pekinéz - info

28. června 2011 v 21:27 | Renshi and Kazuka
Pekingský palácový psík (Pekinéz) je malý, vyvážený, podsaditý pejsek, s ohromnou důstojností a kvalitou. Má vzhled malého lva s ostražitým a inteligentním výrazem.
Je to nebojácný, loajální a rezervovaný pejsek, není však bázlivý a ni agresivní.
Hlava je velká, přiměřeně širší, než hluší. Lebka je široká, mezi ušima širší a plochá, se zřetelným stopem, není klenutá, oči jsou posazené poměrně daleko od sebe. Má poněkud placatý profil, s jemně zvednutým nosem, mohutnícím mezi očima. Nos, rty i oční víčka jsou černě zbarveny. Nos má krátký a široký, chřípí velká a otevřená. Vráska, až už nepřetržitá nebo nalomená, by měla sahat od lící ke kořeni nosu v širokém "V", obráceném naruby. Nemělo by však nepříznivě ovlivnit nebo znezřetelnit oči a nos. Pobledlá chřípí nebo příliš silná oční vráska jsou nepřijatelné a měly by být silně penalizovány. Čenich je široký s pevnou sanicí, je posazen do jedné linie s očima. Má vyrovnané rty, které nesmějí ukazovat zuby nebo jazyk. Oči má velké, jasné, kulaté, temné a třpytivé. Uši mají srdcovitý tvar, jsou posazené ve stejné úrovni, jako lebka, nošené blízko u hlavy, jsou dlouhé a hojně pokryté srstí. Krk má krátký a silný. Tělo je také spíše kratší, v přední části je těžší, než v zadní, se zřetelně vyznačeným pasem. Hruď má širokou, zvláště mezi předními nohami je dobře stavěná. Ocas je posazený vysoko, držený pevně, v mírném zakřivení přehozený přes záda. Přední nohy má krátké, silné, dobře stavěné, ramena hladce zapadají do těla, lokty by měly být u těla blízko. Zadní nohy jsou lehčí než přední nohy, z pohledu zezadu jsou přiměřeně blízko u sebe a rovnoběžné. Tlapky má dlouhé a ploché, nejsou zakulacené, přední tlapky jsou mírně natočené směrem ven, zadní tlapky směřují rovně dopředu.Pekingský palácový psík (Pekinéz) je svému pánovi, kterého si však z rodiny vybere sám, velice oddaný. Chová se neuvěřitelně klidně, sebevědomě a důstojně, často odvážně až svéhlavě. Je nadmíru klidným plemenem, téměř vůbec neštěká, k cizím lidem a k dětem se chová rezervovaně. Pekingský palácový psík je dobrým a oddaným přítelem, který však svému pánovi neustále připomíná svoji hrdost a nezávislost.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Čína
Doba vzniku: Starověk
Původní využití: Společník
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 12-13 let

Hmotnost: 3-5,5 kg
Výška: 15-23 cm


Obrázek je z Google.com

Dalmatin - info

28. června 2011 v 21:10 | Renshi and Kazuka
Dalmatin je společenský a rodinný pes, který je vhodný pro vycvičení k různým účelům.Je dobře vyvážený, výrazně skvrnitý, silný, svalnatý a aktivní pes. V liniích je souměrný, není hřmotný ani hrubý, dřívější kočárový pes, schopný velké výdrže, vytrvalosti a rychlosti. Délka těla je v poměru k jeho výšce v kohoutku 10:9. Délka lebky je v poměru k délce jeho čenichu 1:1.Hlavu má přiměřeně dlouhou. Lebku má plochou, mezi ušima dosti širokou, dobře ohraničenou spánky, s nepatrnou čelní brázdou, zcela bez vrásek. Kůže nosu je u černo tečkované varianty vždy černá, u játrově tečkované varianty je vždy hnědá. Čenich je dlouhý, silný, nikdy jakoby "ustřižený". Nosní most je rovný a paralelní k horní linii lebky. Rty jsou čisté, dobře přiléhající, nesvěšené. Oči má posazené dosti od sebe, jsou středně velké, zakulacené, jasné, s jiskřivým, inteligentním a ostražitým výrazem. U černě tečkovaných psů jsou tmavě hnědé, u játrově zbavených psů jsou světle hnědé. Oční linky jsou u černě tečkovaných psů černé, u játrově tečkovaných psů jsou játrově hnědé. Uši má posazené dosti vysoko, mírně větší, u základu spíše širší, jsou svěšené u hlavy, postupně se zužují ke kulatému bodu. Krk má dosti dlouhý, hezky klenutý, směrem k hlavě se zužuje. Záda má silná a vyrovnaná, s dobře ohraničeným kohoutkem. Hruď je nepříliš široká, avšak hluboká a prostorná, měla by dosahovat k loktům. Boky má úzké. Břicho je směrem k bedrům zřetelně podkasané. Ocas je u základu silný, směrem ke konci se zužuje, není posazený ani příliš, nízko, ani vysoko, dosahuje přibližně k hleznům, v klidu je nesený svěšený, s poslední třetinou nepatrně zatočenou nahoru. Přední končetiny jsou dokonale rovné. Ramena má mírně šikmá, čistá a svalnatá. Lokty má blízko u těla. Zadeček má kulatý, čistý a svalnatý. Tlapky jsou okrouhlé, kompaktní, s dobře klenutými prsty, polštářky má kulaté a pružné. Drápky jsou u černě tečkovaných psů černé nebo bílé, u játrově tečkovaných psů jsou hnědé nebo bílé. Pohyb je obrovsky volný, chůze je silná, hladká, rytmicky akční, s dlouhými kroky. Dalmatin je nesobecký a přátelský pes. Není plachý nebo váhající, ani nervózní či agresivní. Dobrý hlídač, nebo ochranář z něho tedy nebude. Ve společnosti lidí se cítí moc dobře, je zvědavý na to, co se kolem něho děje. Ke své rodině je velice přítulný. Miluje děti a svému pánovi je velice oddaný.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Balkán, Indie
Doba vzniku: Středoověk
Původní využití: Lov, kočárový pes
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 12-14 let

Hmotnost: 23-25 kg
Výška: 50-61 cm


Obrázek je z Google.com

Mops - info

28. června 2011 v 21:02 | Renshi and Kazuka
Mops je plemenem malých společenských psů.Mops je velice dobře stavěný, rozložitý a kvadratický pes. Od jiných malých psů se liší mohutnými zvýrazněnými svaly. Hlavu i lebku má velkou a kulatou, není však jablkovitého tvaru, s krátkým, tupým, kvadratickým čenichem a jasně vyznačenými vráskami. Mops má malý předkus. Oči jsou tmavé, velké, kulaté a lesklé, měkkého a starostlivého výrazu. Uši má malé a tenké, sametově měkké, buď ohnuté do strany (ve tvaru růžového lístku), nebo klopené (knoflíkové), jimž se dává přednost. Krk je silný, lehce klenutý, s lalokem, dostatečně dlouhý, aby umožňoval hrdé nesení hlavy. Končetiny jsou velmi silné, rovné a dobře svalnaté. Tělo je krátké a kompaktní, se širokou hrudí a rovnou zádí. Ocas je vysoko nasazený, maličký, co nejtěsněji zatočený přes hřbet. Mops je nesmírně přátelský pes, vstřícný ke všem lidem, bez stínu nedůvěřivosti či dokonce agresivity. Je roztomile hravý, čilý a veselý. Mops je však zároveň ztělesněním důstojnosti, šarmu a inteligence. Je to povahou šťastný a vyrovnaný pejsek.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Čína
Doba vzniku: Starověk
Původní využití: Společník
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 13-15 let

Hmotnost: 6-8 kg
Výška: 25-28 cm


Obrázek je z Google.com

Bišonek - info

28. června 2011 v 13:55 | Renshi and Kazuka
Havanský psík je statný, malý pes, pes silné konstituce, téměř hranatého tvaru. Končetiny jsou silné. Je hojně pokrytý měkkou,dlouhou, hustou a zvlněnou srstí. Jeho pohyb je živý a pružný. Výjimečně snadno a lehce se cvičí. Je laskavý, přirozeně šťastný a přívětivý, také však okouzlující a hravý, je v něm ukrytý malá kousek šaška. Miluje děti a s nimi nekonečné hry.
Hlava je střední délky, s širokou, mírně zakulacenou lebkou a vystouplým čelem. Čenich je černý, postupně se zužující. Rty má jemné, těsné a hubené, líce jsou jemné a nenápadné. Oči jsou velké, mají mandlový tvar a hnědé zbarvení v odstínu tak tmavém, jak je to jen možné. Uši má posazeny vcelku vysoko, volně spadají podél lící, jsou lehce kulatě zakončeny. Krk je střední délky. Délka těla mírně přesahuje jeho výšku v kohoutku. Záda jsou rovná, nad ledvinami mírně klenutá. Přední nohy má rovné, souběžné a štíhlé, jejich kosti však mají dobrou strukturu. Vzdálenost od země k lokti nesmí být větší než vzdálenost mezi loktem a kohoutkem. V závislosti na jeho od přírody šťastné povaze má Havanský psík překvapivě lehký krok a pružnou chůzi.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Středozemí
Doba vzniku: Středověk
Původní využití: Společník
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 14 let

Hmotnost: 3-6 kilo
Výška: 23-30 cm


Obrázek je z Google.com
 
 

Reklama