.

Teriéři

Parson Jack Russel Teriér - info

9. července 2011 v 19:11 | Renshi and Kazuka
Parson Russel Teriér (Parson Russel Terrier) je robustní a houževnatě pracující pes, dobře vyvážené postavy. Celková délka těla je mírně vyšší, než jeho výška v kohoutku. Délka od nosu ke stopu je mírně kratší, než délka od stopu k týlu. Lebku má plochou a mírně širokou, směrem k očím se postupně zužuje. Stop má velice mělký. Nos má černý. Čelisti jsou silné a svalnaté. Oči má mandlově tvarované, slušně hluboko posazené, tmavé a s horlivým výrazem. Uši má malé, tvarované do písmene "V", spadající dopředu, nesené blízko u hlavy, jejich konce dosahují koutku oka, jejich kůže je jen mírné tloušťky. Krk má čistý, svalnatý, dosti dlouhý, směrem k ramenům se postupně rozšiřuje. Tělo je dobře vyvážené, jeho délka mírně převyšuje jeho výšku v kohoutku. Záda má silná a rovná. Bedra jsou mírně klenutá. Hruď má jen mírnou hloubku, nedosahuje pod body loktů. Ocas je obvykle ukotvený, je silný a rovný, posazený mírně výše. Přední končetiny musí být silné, jejich klouby nejsou otočené dovnitř ani ven. Ramena má dlouhá a svažující a lokty blízko u těla. Zadeček má silný a svalnatý. Tlapky má kompaktní, paralelní, s pevnými polštářky a se značnou dávkou pohonu. Kůže musí být silná a uvolněná. Chůze má volný dlouhý krok, je dobře koordinovaná. Parson Russel Teriér (Parson Russel Terrier) je dovedný, aktivní a hbitý pes, který je obzvláště postavený pro výdrž a rychlost. Celkový jeho obraz dává dojem rovnováhy a flexibility. Je to zásadně pracující teriér, se schopností přizpůsobit se přístupu k lovu. Je velice smělý a přátelský.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Velká Británie
Doba vzniku: 19.století
Původní využití: Lov, hon na lišky
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 13-14 let

Hmotnost: 5-8 kilo
Výška: 28-38 cm


Obrázek je z Google.com

Jorkšírský terier - info

8. července 2011 v 18:16 | Renshi and Kazuka
Yorkšírský teriér je velice kompaktní pes, podobný na dlouhosrstého Toi-teriéra. Výška v kohoutku je 23 cm. Hmotnost do 3,2 kg (někdy i nižší). Hlava je zploštělá, s krátkým čumákem a černým čenichem nosu. Na hlavě je dlouhá srst jasně zlatavé barvy. Zvláště dlouhá srst je na čumáku a okolo uší. Zřetelně jasné je rozdělení barev: na hlavě je pouze zlatavě pálená, na krku a těle tmavá, modravě ocelová. Uši nejsou velké, tvarované do písmene "V", stojaté nebo polo-stojaté. Ocas je pokrytý srstí tmavšího odstínu než na celém těle. Dle standardu srst nesmí padat z boků na podlahu a je pravidelně rozdělena od špičky nosu až ke konečku ocasu do pěšinky. Přiznané je modré zbarvení ocelového odstínu, se zlatavým pálením, u kořene tmavším. Štěňata tohoto plemene se rodí na svět zcela černí.Yorkšírský teriér je velice oddán svému majiteli, vyniká pevným zdravím. Je velice veselým i společenským psem. Nádherně se chová nejen ke všem členům rodiny, ale i k jiným domácím zvířatům.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Velká Británie
Doba vzniku: 19.století
Původní využití: Lov krys
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 14 let

Hmotnost: 2,5-3,5 kg
Výška: 22,5-23,5 cm


Obrázek je z Google.com

Americký staffordšírský teriér - info

8. července 2011 v 17:19 | Renshi and Kazuka
Americký staffordšírský teriér je silný, mohutný a podsaditý pes, který je však také velmi živý, čilý, přátelský, poslušný a pohyblivý. Hlavu má širokou, středně dlouhou, značně svalnatou. Oči mají vždy tmavou barvu. Oční linky nesmí být zbarvené růžově. Uši má stojaté, vysoko a dosti široce posazené. Tělo má mírně podlouhlého rámce, silné a velmi dobře svalnaté. Hrudník má široký a hluboký, spadá až k úrovni loktů. Lopatky jsou široké, dobře pokryté svalstvem. Končetiny má kompaktní, nesmí být příliš dlouhé. Americký staffordšírský teriér je neúnavný pracant, který se se svojí rodinou snadno spřátelí. Lehce se učí, vyniká přátelským a vstřícným charakterem.Je to však také tvrdý, silný a neúnavný pes, velice odolný, aktivní a dominantní. Svému pánovi je věrný a oddaný, díky své odvaze mu bude vždy dobrým hlídačem.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: USA
Doba vzniku: 19.století
Původní využití: Boje s býky, zápasy
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 12 let

Hmotnost: 18-23 kg
Výška: 44-49 cm


Obrázek je z Google.com

Patterdale teriér - info

7. července 2011 v 18:50 | Renshi and Kazuka
Patterdale teriér (Patterdale Terrier) je, jak již z jeho názvu vyplývá, plemenem teriérů.Je to vydatný a svalnatý pes. Hlavu má pravidelného tvaru, s plochým čelem. Čelisti jsou silné vydatné. Čumák není dlouhý, je však široký. Vyžaduje se, aby čenich nosu byl černý. Patterdale teriér (Patterdale Terrier) je velice živý, čilý a aktivní. Nádherně se cítí mezi dětmi a svého chovatele zbožňuje. Je to vynikající hlídač s obzvláště silným hlasem. Doma i na honu je to oddaný společník a opravdový přítel.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Velká Británie
Doba vzniku: 18.století
Původní využití: Lov králíků
Využití dnes: Společník, lov králíků, krys a lišek
Průměrná délka života: 13-14 let

Hmotnost: 5-6 kg
Výška: 29,5- 30,5 cm


Obrázek je z Google.com

Opičí pinč (Affenpinsch) - info

2. července 2011 v 16:42 | Renshi and Kazuka
Opičí pinč je miniaturní pes. Výška 25-28 cm. Váha 3-4,5 kg. Kvadratického tvaru. Pevně rostlý pes s drsnou, kudrnatou, srstí dlouhou 2,5 cm na zádech a na ocasu (na hlavě o něco delší) a zmačknutým čumáčkem. Hlava je nevelká, okrouhlá. Oči jsou velké, černé, spolu s čumáčkem vytváří rovnoramenný trojúhelník. Uši jsou stojací nebo polovisící. Dovolující zabarvení je černé, prokvétající nebo černé s nádechem.Opičí pinč je velmi přívětivý, výborný lovec krys, vždy poslušný na zavolání majitele. Spolehlivý přítel a nezapomenutelný společník.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Německo
Doba vzniku: Středověk
Původní využití: Lov škodné
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 14-15 let

Hmotnost: 3-3,5 kg
Výška: 25-30 cm


Obrázek je z Google.com

Německý boxer - info

28. června 2011 v 19:52 | Renshi and Kazuka
Středně velký pes atletické stavby těla, s mohutně vyvinutým svalstvem, čtvercového formátu. Výška v kohoutku u psů je 57-63 cm, u fen 53-59 cm. Hmotnost psů je přibližně 30 kg a fen okolo 25 kg. Hlava s výrazně zkrácenou, širokou a mohutnou čenichovou partií, černou maskou, čenich nosu je černý, čelo vypouklé. Oči a víčka tmavá. Uši se již nekupírují, spíše menší, přiléhající k lícím,vysoko posazené. Velmi hluboký hrudník (jeho hloubka má odpovídat polovině kohoutkové výšky). Tělo široké, dlouhé. Ocas nakrátko kupírovaný, nesený vzhůru, vysoko posazený, s širokým základem. Srst krátká a hladká, celkově přiléhající. Zbarvení různých odstínů rezavé, plavé, tygří s možnými bílými znaky.Charakteristické rysy boxera jsou: vrozený předkus, znak psů sledujících v trávě stopu býka.Do současné doby přetrvává bojový charakter předků. Živý, přátelský, otevřený pes, stále v dobré náladě. Jako jediné služební plemeno bývá bez výhrad doporučován i do rodin s dětmi, jimž je nejlepším společníkem. V případě potřeby však dokáže být náležitě ostrý, je výborným obranářem.Oblíbený pracovní pes, dobrý hlídač, ochránce i průvodce. Vynikající společník a pes rodinný. Jediným nedostatkem je, že u tohoto psa dosud přetrvávají vrozené divoké pudy.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Německo
Doba vzniku: 60. léta 18. století
Původní využití: Hlídání, zápas s býky
Využití dnes: Společník, služební pes
Průměrná délka života: 12 let

Hmotnost: 25-32 kg
Výška: 53-63 cm


Obrázek je z Google.com

Malý knírač - info

28. června 2011 v 19:22 | Renshi and Kazuka
Jde o plemeno služebních psů. Druhé jméno - trpasličí, neboli miniaturní knírač.Nadání trpasličího knírače - loví krysy, má jemné smysly a bleskové reakce.Knírač malý je menší kopie mittelschnauzera , rozdíl ve velikosti - 10 cm. Pes je pevné postavy, silný, svalnatý, čtvercového formátu. Hlava je protáhlá, přechod mezi čelem a čumákem je zřetelně zvýrazněn. Čumák je vydatný se silnými čelistmi. Hrudník není příliš široký, záda jsou silná, bedra svalnatá. Uši jsou visící, přilehlé na chrupavkách, namířené dopředu. Ve Velké Británii přijali ponechat je v přirozeném stavu, v USA - se kupírují. Ocas je vysoko nasazený. Knírač malý je chytrý, společenský pes, hezky se chová k dětem. Ani agresivita, ani plachost mu nejsou vlastní, avšak na jakýkoliv podezřelý zvuk se bude ozývat zapáleným štěkotem.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Německo
Doba vzniku: 15.století
Původní využití: Lov krys
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 14 let

Hmotnost: 6-7 kilo
Výška: 30-36 cm


Obrázek je z Google.com

Kerry blue terier - info

28. června 2011 v 19:02 | Renshi and Kazuka
Plemeno bylo vyšlechtěno v Irsku v 19. století v hrabství Kerri, Vzniklo křížením Irského teriéra, Bedlington teriéra a Dendi-dinmont-teriera. Bylo určené především k honu králíků, jezevců, vyder. Speciálním vládním dekretem je uznán jako národní pes. Standard byl přijat ve Velké Británii v roce 1922. V průběhu druhé světové války se využívali také jako služební psi. Rozšiřuje se v Evropě (ve Velké Británii a Francii se objevil v roce 1920), severní Americe, jižní Africe, Austrálii i v Rusku.Na výstavách psů je umístění těchto plemen vždy obklopeno mnoha obdivovateli. V roce 1979 vítěz tohoto plemene ve Velké Británii vybojoval název nejlepšího psa na nejprestižnějším show Krafta. Velice dobře se oddává výcviku, je však divoký a často z ničeho nic sám provokuje. Veselý, společenský, dobrácký a přítulný pes s kouzelným, přitažlivým zevnějškem. Je to oddaný společník, s dětmi se skvěle doplňuje. V současných poměrech se chová především jako domácí a výstavní pes.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Irsko
Doba vzniku: 18.století
Původní využití: Lov jezevců, krys a lišek
Využití dnes: Společník, polní závody, lov krys a králíků
Průměrná délka života: 14 let

Hmotnost: 15-17 cm
Výška: 46-50 cm


Obrázek je z Google.com

Sussex španěl - info

28. června 2011 v 18:50 | Renshi and Kazuka
Sussex španěl je plemenem loveckých psů. Je to silný a nízký pes, s protáhlým trupem. Hlava je široká se silně vyvinutými nadočnicovými oblouky. Čenich má dlouhý a objemný. Nos je široký, tmavě hnědý. Uši má dlouhé, porostlé jemnou a zvlněnou srstí. Ocas je nesený v linii hřbetu, dříve se kupíroval na 12 až 18 cm. Sussex španěl je chytrý a oddaný pes, při práci je aktivní a neúnavný. Lehce se podrobuje výcviku. Vždy je ve střehu a uznává jenom svého pána.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Velká Británie
Doba vzniku: 19.století
Původní využití: Stopování kořisti
Využití dnes: Společník
Průměrná délka života: 12-13 let

Hmotnost: 18-23 cm
Výška: 38-41 cm


Obrázek je z Google.com

Jack Russel Teriér - info

28. června 2011 v 15:27 | Renshi and Kazuka
Dalo by se říci, že Jack Russell teriér je workoholikem mezi psy. Je neúnavným lovcem, vstává brzo ráno a po celý den se nezastaví. Zjišťuje, co je kde nového, běhá za vším, co se hýbe, honí slepice, hrabe. Je to pejsek, pro kterého je největším nepřítelem nuda. Pokud nemá žádnou práci, ochotně si najde něco sám, ovšem často k nelibosti svého pána. Překypuje temperamentem a proto se hodí pro činorodého majitele, který mu umožní dostatek pohybu a zajímavé práce. Je to ideální pes do stájí. Tam může honit myši, očichávat nové pachy a užije si i dlouhých výletů do přírody. Je natolik obratný, aby mohl sedět v sedle před svým pánem, ale bez problémů ho doprovodí i po svých. I když je tento pejsek docela malý, pro svou povahu není příliš vhodný do bytu. Vyhovuje mu větší, ale velmi dobře oplocený pozemek. Nehodí se ani jako společník starších lidí či malých dětí. Pro větší děti však naopak může být skvělým přítelem a s nadšením je bude doprovázet při všech hrách.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Velká Británie
Doba vzniku: 19.století
Původní využití: Lov krys
Využití dnes: Společník, lov krys
Průměrná délka života: 13-14 let

Hmotnost: 4-7 kilo
Výška: 25-26 cm


Obrázek by mega-mix.blog.cz

Irský teriér - info

28. června 2011 v 13:32 | Renshi and Kazuka
Irský teriér je středně velký, neobyčejně odvážný a sebevědomý pes. Vůči jiným psům je dominantní až nesnášenlivý, výzvu k boji přijímá bez jakéhokoliv váhání. Vůči člověku je přátelský, vyrovnaný a neútočný. Je ideálním průvodcem člověka jak ve městě tak na venkově. Správně vychovaný irský teriér představuje ideální typ domácího psa. Je velmi inteligentní, lehko vychovatelný. Při výchově je třeba ale velká dávka citu a konsekvence. Je ideálním partnerem pro děti, které vždy brání proti jakémukoliv příkoří a násilí. Přes jeho vysoký temperament neštěká. Pokud štěká, je to poslední varování. Při silném hnutí mysli se mu ježí srst na zátylku. Rád loví. Při lovu útočí na vše živé co má kožešinu nebo peří. Pro jeho bojovnost, tvrdost a neohroženost získal přezdívku červený ďábel nebo odvážný ďábel.

KLÍČOVÉ ÚDAJE
Země původu: Irsko
Doba vzniku: 18.století
Původní využití: Hlídač, lov škodné
Využití dnes: Společník, polní lovy, lovecké soutěže, štvanice, lov škodné
Průměrná délka života: 13 let

Hmotnost: 3-10 kilo
Výška: 44-46 cm


Obrázek je z Google.com
 
 

Reklama
Reklama